Tilburg en Breda achter Culturele Hoofdstad
In Tilburg deden maandagmiddag alle raadsfracties een uitspraak. Een meerderheid van de raad staat achter het voorstel. In Breda willen CDA, PvdA en een zeer kritische SP pas tijdens de raadsvergadering op donderdag met een definitief oordeel komen. Desondanks leek er ook in Breda maandagavond al een meerderheid achter Brabant Culturele Hoofdstad te staan.
Onsje minder"Het had voor ons wel eens onsje minder gemogen", verwoordde CDA-er Peter Elbertse van het CDA de kritiek van een aantal Bredase fracties. Hij was teleurgesteld dat het Bredaas college er niet in is geslaagd de bijdrage van 10 miljoen euro per Brabantse stad te verlagen. De Bredase PvdA was kritisch omdat voor een groot deel van de tien miljoen die Breda meebetaalt pas in de volgende raadsperiode dekking gezocht gaat worden.
Breda en Tilburg zijn de laatste twee Brabantse steden die zich uit moesten spreken over Brabant Culturele Hoofdstad. Als straks provinciale staten ja zeggen tegen het provinciaal aandeel van 50 miljoen is de politieke besluitvorming rond.
100 miljoenMet een budget van ruim 100 miljoen euro is Brabant de kandidaat die bereid is het meeste geld in de Culturele Hoofdstad te steken. Andere kandidaten zijn Utrecht, Leeuwarden en Maastricht. Het bidbook dat de anonieme jury voor Brabant moet winnen, moet eind van dit jaar worden ingeleverd. Eind volgend jaar is dan duidelijk welke Nederlandse stad in 2018 samen met Malta Culturele Hoofdstad van Europa wordt.