Hockeyclub Push uit Breda neemt extra tijd voor revolutionair waterkunstgrasveld

27 augustus 2012 om 15:05 • Aangepast 1 oktober 2025 om 06:46
De proef die hockeyclub Push uit Breda momenteel doet met een nieuw, revolutionair waterkunstgrasveld, wordt waarschijnlijk verlengd tot het voorjaar. De hockeyclub en ontwikkelaar Desso willen testen hoe het zogenaamde AquaPush-veld zich tijdens de winter houdt bij strenge vorst.
Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Hockeyclub Push kreeg in februari een miniveld met een nieuwe techniek. Door een gesloten systeem is met name het onderhoud van het waterkunstgrasveld goedkoper en milieuvriendelijker. Eigenlijk zou dit najaar al een heus wedstrijdveld aangelegd worden.
ZorgvuldigheidDe reden voor de verlenging is dat Push niet over een nacht ijs gaat. "De proef gaat naar tevredenheid", zegt Coen Bruijns, bestuurslid Accommodatie van hockeyclub Push. "Natuurlijk hebben we te maken met kinderziektes, maar dat is normaal bij een pilot-project. Daarom is ook bewust gekozen om eerst een miniveldje aan te leggen. We testen nu vooral op stabiliteit. Daarvoor gebruiken we verschillende ondergronden. Voordat we beslissen over de aanleg van een wedstrijdveld willen we de risico's zoveel mogelijk elimineren. Het is een hele investering, er zijn tonnen mee gemoeid, dus zorgvuldigheid is gewenst."
En daarom beslist hockeyclub Push waarschijnlijk half oktober om de testperiode met de winter te verlengen. "Die kans is groot", aldus Bruijns. "Dan kan er getest worden hoe het veld reageert bij strenge, langdurige vorst. En is er meer tijd voor het benodigde papierwerk als vergunningen en dergelijke. Het miniveld wordt bijvoorbeeld om de vier tot zes weken getest door het ISA (Instituut voor Sport Accommodaties). Die moeten straks groen licht geven aan de hockeybond voor de dispensatie om er ook daadwerkelijk wedstrijden op te mogen spelen. Ik denkt dat de kans meer dan negentig procent is dat er in het voorjaar een wedstrijdveld komt met het nieuwe systeem."

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.