Ontdek

Gecremeerde resten uit de Romeinse tijd in Helmond

28 augustus 2012 om 18:44 • Aangepast 1 oktober 2025 om 06:30

Bij opgravingen in de Helmondse wijk Brandevoort zijn in mei gecremeerde resten van zeker twintig mensen uit de Romeinse tijd gevonden. Op vijftig andere plekken zijn ook bewijzen van begravingen ontdekt, zoals grafheuvels.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Verder zijn uit de Romeinse periode honderden scherven en voorwerpen boven water gehaald.
Kempen- en PeellandDe opgravingen zijn uitgevoerd door medewerkers van het Archeologisch Centrum Eindhoven en Helmond en het bureau Archol in Leiden. Ze kregen hulp van de leden van de Archeologische Vereniging Kempen- en Peelland.
Uit eerder onderzoek was al gebleken dat het gebied tussen Mierlo-Hout, Brandevoort en Mierlo in de prehistorie intensief werd ontgonnen en bewoond.
Toch geld voor opgravingenHet zag er overigens enige tijd naar uit dat de gemeente Helmond niet wilde meewerken aan de opgravingen. Ze zag het nut er niet zo van in wat tot kritiek uit de archeologische hoek leidde, waaronder de genoemde vereniging. Eind 2010 besloot de gemeente alsnog ruim 8 ton uit te trekken voor de opgravingen.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.