'Directeuren woningcorporaties verdienen boven de norm'
Zeker een derde van de directeuren van woningcorporaties kreeg vorig jaar een salaris boven de Balkenendenorm. Dat blijkt donderdag na onderzoek van het Financieele Dagblad en dagblad de Stentor.
Een kwart van de directeuren leidt een relatief kleine corporatie. Eén van hen is volgens de krant Thom Aussems van de Stichting Trudo in Eindhoven. Hij beheert een bestand van 'slechts' 6218 woningen en ontving vorig jaar een vergoeding van 368.857 euro, zo staat in de kaart van de Stentor.
Ruim tachtig bestuurders boven de normVan de 285 onderzochte bestuurders blijken 83 meer te verdienen dan de norm. Acht verdienen zelfs meer dan drie ton. Van hen werken er drie bij de Amsterdamse corporatie Ymere. Een kwart van de onderzochten leidt een relatief kleine corporatie van minder dan 10.000 woningen.
De woningcorporaties staan al langer onder druk om de hoge salarissen te verlagen. Voormalig minister Piet Hein Donner van Binnenlandse Zaken zei vorig jaar dat de maatschappelijke rol van de corporaties 'het strengste regime' rechtvaardigt wat betreft directiesalarissen. Het is onduidelijk of er in het verleden meer directeuren boven de norm zaten.
