VIDEO

Brandweer en leger oefenen bestrijding natuurbrand in Loonse en Drunense Duinen

5 september 2012 om 20:10
nl
De brandweer heeft donderdagavond de bestrijding van een natuurbrand geoefend in de Loonse en Drunense Duinen. Tonnen met stro zijn in brand gestoken om de situatie zo realistisch mogelijk te maken. Het was vooral bedoeld om de coördinatie en communicatie bij de brandweer te oefenen.
Geschreven door

Aan de oefening deden onder meer vier tankautospuiten, twee verkenningsvoertuigen en een schuimblusvoertuig mee. Ook defensie deed mee met Chinook- en Cougarhelicopter en liet 10.000 liter water los op het gebied. In totaal waren tientallen brandweermannen bij de oefening betrokken.
Spoedcursus natuurbrandenDe brandweer Midden- en West-Brabant wil natuurbrandbestrijding verder professionaliseren, net zoals het korps Noord- en Oost-Gelderland dat al heeft gedaan. Zo hebben brandweermannen bijscholing gekregen, worden nieuwe kaarten gemaakt van natuurgebieden en is een handboek natuurbrandbeheersing in de maak.
De provincie heeft al lange tijd een speerpunt gemaakt van natuurbranden. Na de brand op de Strabrechtse heide en de Kalmthoutse Heide is de Taskforce Natuurbranden in Brabant opgericht om de risico's op natuurbranden in de provincie in kaart te brengen.
Begin dit jaar kwamen zij met de eerste aanbevelingen. In 2013 komt de conclusie.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.