Jong Oranje wint in Tilburg en plaatst zich voor play-offs EK
Bram Nuytinck, Género Zeefuik en Georginio Wijnaldum brachten Jong Oranje in de eerste helft op een 3-0 voorsprong. Die score had tegen het zwakke Oostenrijk hoger uit kunnen vallen, maar het baltempo lag te laag. ''Zelfs toen de tegenstander met tien man speelde, maakten we daar weinig gebruik van,'' vond PSV-middenvelder Georginio Wijnaldum.
Na rust kropen de Oostenrijkers wat meer uit de schulp. Dat resulteerde na 55 minuten in de 3-1 van Marcel Sabitzer. Maar Rick ten Voorde voorkwam dat Oostenrijk echt terug in de wedstrijd kon komen. Hij schoof tien minuten later de 4-1 achter doelman Jörg Siebenhandl.
'Miste het vuur bij Oranje'Chelsea-Scout Piet de Visser uit Oisterwijk was een van de aandachtige toeschouwers in het Koning Willem II Stadion. Volgens hem speelde Oostenrijk 'matig', en paste Oranje zich daaraan aan. "Ik miste het vuur bij Oranje. In de play-offs komen we sterkere tegenstanders tegen, dus het moet beter. Maar ik weet dat ze dat kunnen."