Studenten TU Eindhoven werken aan wereldrecord bierkrattenbrug
Kratten zijn niet alleen geschikt voor het vervoeren van bier, maar ook voor het bouwen van bruggen. Dat tonen studenten van de Bouwkunde-faculteit van de Technische Universiteit Eindhoven aan. Zij werken aan een heuse bierkrattenbrug, die de langste ter wereld moet worden.
De studenten werken op het terrein van de universiteit aan de bouw van de brug. Eerst moet de constructie af zijn. Pas dan volgen de duizenden kratten, die door Bavaria in Lieshout - leeg - beschikbaar zijn gesteld.
De brug moet een lengte van tenminste zestien meter hebben. Alleen dan kunnen de studenten hun concurrenten van de Technische Universiteit Delft verslaan. Die hebben sinds oktober vorig jaar het record in handen, met een overspanning van vijftien meter.
Boogvormige brugAan de bouw werken 45 vrijwilligers mee. Zij werken aan een constructie die zo is ontworpen dat de brug niet kan omvallen. De boogvormige brug zou puur op de kracht die de kratten uitoefenen, moeten blijven staan.
De Technische Universiteit Eindhoven vestigde in 2005 ook een wereldrecord met een bierkrattenbrug. De brug van 12,6 meter was toen de langste ter wereld.
