Ontdek

Brabanders willen het liefst een middencoalitie

10 september 2012 om 17:19 • Aangepast 15 oktober 2025 om 21:45

Maar liefst 44 procent van de Brabanders zien het liefst een middencoalitie ontstaan na de verkiezingen van woensdag. Dat blijkt uit onderzoek van EenVandaag en Omroep Brabant onder 2909 Brabanders. Uit het onderzoek wordt niet duidelijk om welke partijen dat dan gaat.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De beste kandidaat om in het torentje plaats te nemen is Mark Rutte (VVD) met 36 procent van de stemmen. 57 procent van de deelnemers vindt hem dan ook geschikt als premier.
Als tweede beste kandidaat voor de hoogste ministerpost staat Diederik Samsom (PvdA) met twintig procent. In hem ziet 52 procent van de gevraagden de nieuwe premier.
Samsom beste in debatten Samsom is volgens de Brabanders wel verreweg als beste uit de verf gekomen tijdens de debatten. 75 procent vindt dat hij het beste heeft gedebatteerd. Op de tweede plaats staat Rutte met veertig procent. Als derde sluit Alexander Pechtold (D66) met 26 procent aan.  Hetonderzoek is niet alleen onder Brabanders gehouden. In totaal deden ruim 20.000 mensen uit alle provincies mee.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.