Ontdek

EK openwaterzwemmen: geen podiumplek Weertman en Schouten

15 september 2012 om 11:13 • Aangepast 1 oktober 2025 om 03:52

Ferry Weertman en Marcel Schouten van het Nationaal Zweminstituut Eindhoven zijn er niet in geslaagd een medaille te winnen tijdens het EK openwaterzwemmen in het Italiaanse Piombino. Weertman tikte zaterdag, tijdens de 5 kilometerrace, aan na 56 minuten en tien seconden en werd daarmee elfde. Schouten werd twaalfde. Hij kwam tien seconden na Weertman over de finish.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De zege in Italië ging naar de Rus Kiril Abrossiov. Hij zette een tijd neer van 54,47 minuten. De Duitser Andreas Waschburger werd tweede, op twaalf seconden van Abrossiov. Het brons ging naar de Italiaan Luca Ferretti.
Rachelle BruniBij de vrouwen ging de zege naar de Italiaanse Rachelle Bruni. Zij tikte aan na een uur en 56,9 seconden. Zij bleef de Griekse Kalliopi Araouzou voor.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.