Justitie wil nog een keer tbs voor neersteken cipiers gevangenis Vught
De rechtbank in Den Bosch legde de man daarom twee weken terug negen jaar cel op, maar zonder tbs. Volgens deskundigen zou een behandeling het herhalingsrisico niet verminderen en daarom zag de rechter ervan af. Justitie vindt tbs wel nodig en gaat daarom in hoger beroep.
BoosVolgens het OM moet de man tbs krijgen, omdat de steekpartij een zwaarder delict is dan waarvoor hij de eerste keer tbs kreeg. Dat was in 2007 en toen kreeg hij straf vanwege een poging tot doodslag, bedreiging en diefstal.
Twee weken terug werd hij veroordeeld voor een dubbele moordpoging en zware mishandeling. De man zat in Vught op een afdeling voor onbehandelbare tbs'ers. Hij was boos over het vastlopen van zijn behandeling en wilde weg uit Vught. Daarom stak hij een cipier en een therapeut in de hals. Een derde slachtoffer werd in zijn hand geraakt.