Scholieren in Eindhoven lanceren raket

20 september 2012 om 21:14
nl
Leerlingen van het Pleincollege Sint Joris in Eindhoven hebben vrijdagmiddag een zelfgemaakte raket gelanceerd. De raket was het resultaat van een project.
Geschreven door

Het projectiel kwam zevenhonderd meter van de grond. Om de lancering succesvol te laten verlopen, moest er nog het een en ander gebeuren. "We hebben contact opgenomen met raketverenigingen en onderzoek gedaan", vertelt Hamasa Kasigar, een van de ingenieurs.
"Het was niet makkelijk. Alle afmetingen van de vleugels, vinnen en neus moesten goed zijn. De satelliet in de raket hebben we zelf gemaakt. De motor werd geleverd door Delft Aerospace Rocket Engineering. Die hielp ook met het ontwerp."
De raket kwam na de lancering en vlucht schadeloos terug. "Daar waren we blij mee. De raket krijgt een plekje in de school."

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.