Paarden van slag door activiteiten Vliegbasis Volkel
Een paardenhouder in Linden is bang voor een aantal vroeggeboorten, omdat zijn net drachtige dieren in april in de stress raakten door laagvliegende helikopters. De toestellen kwamen van de Vliegbasis Volkel.
Een maand later raakte een sportpaard van een inwoner van Volkel zo in paniek van de herrie van vliegtuigen dat het dier een mogelijk blijvende blessure heeft opgelopen. Dit blijkt uit de overzichten van klachten over het verkeer van en naar Vliegbasis Volkel.
Bijna honderd klachtenDe cijfers geven aan dat van april tot en met augustus 99 klachten zijn ingediend. Dit is gemiddeld iets minder dan de zeven voorgaande maanden. In beide periodes ging het in de meeste gevallen over vliegtuigen die te laag vlogen of die te veel geluidsoverlast veroorzaakten.
Overlast door trainingsvluchtenDe meeste klachten werden in juli en augustus doorgebeld, met 1 augustus als piek toen er zesmaal aan de bel werd getrokken. Er waren toen veel trainingsvluchten, net als op 9 mei toen er vijf keer werd gereclameerd.
Ook de activiteiten rondom Volkel in de Wolken, op 20 mei, leidden tot vijf klachten. Vrijwel alle mensen die geklaagd hebben, hebben tekst en uitleg gekregen. Er waren klagers bij die hierop niet zaten te wachten.
