Advertentie
Sinds 1999 een derde minder coffeeshops in Brabant
11 oktober 2012 om 12:28 • Aangepast
15 oktober 2025 om 22:14
Het aantal coffeeshops in Brabant is met meer dan een derde afgenomen sinds 1999. Dat blijkt uit onderzoek van onderzoeksinstituut Intraval in opdracht van het aan de overheid gelieerde Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum.
Telde Brabant in 1999 nog 65 coffeeshops, in 2011 waren dat er 43. De daling van ruim 34 procent is aanzienlijk meer dan het landelijke gemiddelde. In Nederland nam het aantal coffeeshops in dezelfde periode met bijna 23 procent af.
Einde gedoogbeleidDe afname van coffeeshops in Brabant heeft vooral te maken met het einde aan het gedoogbeleid in Roosendaal en Bergen op Zoom. In 2009 moesten in die gemeenten de laatste acht coffeeshops dicht.
De overgebleven Brabantse coffeeshops staan in zeven gemeenten. Dat betekent dat er in 60 gemeenten in Brabant geen coffeeshop te vinden is. In Eindhoven zijn de meeste coffeeshops van onze provincie te vinden. Daar zijn er vijftien.
Advertentie
Advertentie
