Etten-Leur houdt kosten bestrijding kakkerlakkenplaag nog geheim
De gemeente Etten-Leur heeft uitgerekend wat de bestrijdingskosten van de kakkerlakkenplaag afgelopen zomer in de wijk Schoenmakershoek heeft gekost. Hoe hoog die kosten zijn, wil de gemeente voorlopig niet zeggen.
Volgens een woordvoerster lopen er op dit moment gesprekken met de veroorzaker van de plaag. Er wordt onderzocht of en hoeveel de man moet betalen. "We zitten op dit moment in een verkennende fase. Gedurende dit proces maken we de cijfers niet openbaar. Dit zou de zaak kunnen schaden", aldus de woordvoerster.
Argentijnse BoskakkerlakIn de wijk Schoenmakershoek werden in augustus honderden Argentijnse Boskakkerlakken ontdekt. Een gespecialiseerd bedrijf werd ingezet om de plaag te bestrijden. De politie had al snel het vermoeden dat de kakkerlakken waren gedumpt en begon een onderzoek. Twee weken later werd de dader gevonden. Een man uit Etten-Leur hield de insecten als voedsel voor zijn reptielen. Hij moest van de kakkerlakken af, omdat hij een overschot had.
