Ontdek

Brabant mag niet zomaar ontheffing geven voor oppompen water

23 oktober 2012 om 12:48 • Aangepast 22 september 2025 om 15:08

Het provinciebestuur van Brabant mag boeren in de omgeving van de Deurnsche- en Mariapeel en de Groote Peel niet zomaar ontheffing verlenen om grondwater op te pompen om het land te beregenen. Dat stelt de Raad van State vandaag.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De provincie zei dat boeren die voor een bepaalde datum water onttrekken in de buurt van de natuurgebieden geen vergunning nodig hebben.
Natuurbeschermingsorganisatie Stichting Werkgroep Behoud De Peel voerde aan dat de provincie fout zat. De  Raad van State bevestigt nu dat de provincie  helemaal niet heeft onderzocht wie sinds wanneer een vergunning heeft. En dat er dus ook niet bepaald kan worden wie wel en wie geen vergunning kan krijgen.  De Raad vindt dat de provincie haar huiswerk over moet doen.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.