VIDEO

Nieuwe toekomst voor bedevaart naar Lourdesgrot Sint Willebrord?

27 oktober 2012 om 19:02
nl
Vroeger trokken jaarlijks duizenden mensen naar de Lourdesgrot in Sint Willebrord. Maar de laatste jaren is het een stuk stiller rond de kerk in het dorp. Een club mensen probeert de bedevaart in leven te houden.
Geschreven door

De Lourdesgrot (een replica van de grot in Lourdes) in Sint Willebrord werd in 1885 gebouwd en werd meteen een filiaalbedevaartplaats van de bekende Franse plaats. Sint Willebrord groeide uit tot een van de belangrijkste bedevaartplaatsen van West-Brabant. Het dorp werd kreeg namelijk al snel een verharde weg om de grote aantallen bedevaartgangers op te vangen.
Die tijdens zijn allang voorbij. Tijdens de bedevaart van zondag kwam een veertigtal gelovigen opdagen. Bij lange na niet de aantallen die vroeger kwamen. Toch is organisator van de bedevaart Jan Magnus blij met de opkomst: "Want als je helemaal niks doet, verdwijnt het zeker."

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.