Willibrord van Beek aan de slag als waarnemend burgemeester Bernheze
Voor VVD’er Willibrord van Beek is het maandag zijn eerste dag als waarnemend burgemeester in Bernheze. De prominente VVD’er zat in de Tweede Kamer maar stelde zich bij de laatste verkiezingen niet meer kandidaat.
Van Beek nam na veertien jaar afscheid van de landelijke politiek. Nerveus is hij niet voor zijn eerste werkdag als waarnemend burgemeester. “Ik heb me afgelopen dagen goed voorbereid en ingelezen. Waar begin ik? Hoe ga ik het aanpakken? Met wie moet ik als eerste kennismaken? Het is kort dag, want dinsdag staat de eerste vergadering met het college op de agenda. En donderdag is de eerste raadsvergadering.”
Staan niet te popelenVan Beek wil nog niet ingaan op plannen van de beoogde coalitie om een groot aantal gemeentes samen te voegen. De nieuwe gemeentes zouden dan minstens 100.000 inwoners moeten bevatten. ‘Ik weet uit het verleden dat gemeente Bernheze niet staat te popelen om samen te gaan met de gemeente Maasdonk. Maar zover is het nog niet. Er zijn nog geen details bekend.”
De gemeente Bernheze bestaat uit de plaatsen Heesch, Nistelrode, Vorstenbosch, Heeswijk-Dinther en Loosbroek.
