Ontdek

Wielerunie KNWU stelt antidopingscommissie in

7 november 2012 om 01:50 • Aangepast 15 oktober 2025 om 21:52

De Nederlandse wielerunie KNWU stelt een antidopingcommissie in. De commissie moet onderzoek doen naar de dopingcultuur in het Nederlandse wielrennen en met concrete aanbevelingen komen om doping beter te kunnen bestrijden. Dat maakte de voorzitter van de bond, Marcel Wintels uit Tilburg, dinsdag bekend.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Wintels liet via Twitter weten dat in een bestuursvergadering is besloten tot de instelling van een onafhankelijke onderzoekscommissie.
De opdrachten en de samenstelling van de commissie worden voor 30 november uitgewerkt. Dat gebeurt in overleg met de Dopingautoriteit, NOC*NSF en met het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Naar verwachting zal de commissie in juni volgend jaar een adviesrapport leveren.
Wielrennen in crisisDe KNWU wil met het onderzoek onder meer kijken welke stappen al zijn gezet en welke nog gezet moeten worden in de strijd tegen doping. De commissie zal sporters en begeleiders die volop meewerken aan het onderzoek tegemoet komen bij eventuele straffen.
De bond komt met de commissie omdat 'het internationale wielrennen internationaal in een crisis zit'. Voorbeelden waren volgens de KNWU het vernietigende Usada-rapport over de dopingpraktijken rond Lance Armstrong en het opstappen van Rabobank als sponsor van het wielerteam. Daardoor kwam onder meer Stef Clement uit Zevenbergschen Hoek zonder sponsor te zitten.
Onafhankelijke commissie internationale wielerunieOok de internationale wielerunie UCI maakte bekend een onafhankelijke commissie in het leven te roepen. Die moet een manier vinden om iedereen met een dopingverleden uit het wielrennen te bannen. Daardoor kunnen renners en ploegleiders met een besmeurd verleden niet meer actief zijn in de wielersport.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.