Ontdek

'Verdwenen' schilderijen Schijndel duiken op tijd op

7 november 2012 om 15:13 • Aangepast 26 september 2025 om 15:36

De gemeente Schijndel had bijna achtduizend euro betaald aan de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed voor twee schilderijen van Frank Lodeijzen die bij de dienst geleend waren en waarvan iemand dacht dat ze verdwenen waren. Maar dat bleek een misverstand.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De gemeente heeft meerdere schilderijen geleend van de Rijksdienst. De man die voor de gemeente de kunst beheert ging met de lijst in de hand door het gemeentehuis om te checken of alles er nog was. Hij kon twee schilderijen niet vinden en hij dacht dat ze verdwenen waren.
Achter een kastDan maar betalen, dacht de gemeente. Een ambtenaar op de afdeling financiën loste het misverstand op. De 'verdwenen' schilderijen hingen op die afdeling. Op een ongelukkige plek, dat wel, namelijk aan het oog onttrokken door een kast die schuin op de afdeling stond.
"De suggestie dat die schilderijen vermist of verdwenen waren is dik aangezet", aldus een woordvoerster van de gemeente Schijndel. "Want die ambtenaar van financiën kon ze meteen aanwijzen toen er een betaling gedaan dreigde te worden." 
De 8000 euro blijft in de gemeentekas.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.