Tweehonderd banen weg bij woondivisie Heijmans in Rosmalen
Aannemer Heijmans in Rosmalen gaat tweehonderd mensen ontslaan. De reorganisatie zal worden doorgevoerd bij de afdeling Wonen, zo is donderdagmorgen bekendgemaakt bij de presentatie van de cijfers over het derde kwartaal.
Hieruit blijkt verder dat de omzet van Heijmans in die periode vergelijkbaar is met die van vorig jaar. Tot deze maand verkocht het concern 846 huizen, dat waren er vorig jaar nog 961. Vooral in het noorden van Nederland en Zeeland worden minder woningen gebouwd, daarom is de verwachting dat daar de meeste mensen moeten vertrekken.
Meer maatregelen nodigBehalve in de woondivisie zijn ook in andere afdelingen van Heijmans maatregelen nodig om 'een goede uitgangspositie te creëren voor 2013', zo meldt de directie. Overigens is ze tevreden over de ontwikkelingen bij de vestigingen in België en Duitsland. Bij de zuiderburen namen omzet en resultaat toe en ook in Duitsland is sprake van een 'duidelijke resultaatverbetering'. De leiding van Heijmans blijft ervan uitgaan dat het hele concern over het hele jaar een positief resultaat zal bereiken. Dat zal echter worden beïnvloed door onder meer de aangekondigde reorganisatiekosten.
De ontslagen bij Heijmans zijn vooral te wijten aan de ongunstige economie. Bij kleinere bouwbedrijven is de malaise al goed te voelen en nu krijgen ook de grote jongens zoals Heijmans hiermee te maken.
