Metro haalt omstreden column Luuk Koelman over Mariska Orbán-de Haas offline
Via Twitter probeerde Metro donderdagmorgen nog wat meer lezers te krijgen voor de omstreden column. "DE 'brief' van Mariska Orbán-de Haas die qua lezersaantal records breekt, lees hem ook", kopt de krant.
'Geen moeite met column Luuk Koelman'In een reactie aan Omroep Brabant laat de krant weten achter haar columnist te staan. "Ik kan wel begrijpen dat mensen er commentaar op hebben", aldus eindredacteur Marije van 't Hoog van de Metro. "Maar iedereen is vrij zijn mening hierover te geven, net zoals Luuk vrij is een column te schrijven over Mariska Orbán-de Haas."
Op de plaats van de column is nu het volgende te lezen op de website van de Metro: "Op verzoek van de familie van Tim Ribberink heeft de Metro-redactie de column van Luuk Koelman verwijderd van www.metronieuws.nl. Over de inhoud van de column doet Metro geen mededelingen. Metro-columnisten schrijven op eigen titel en niet op die van de krant."
'Onbegrijpelijk en onfatsoenlijk'Zelf heeft Mariska Orbán-de Haas ook via Twitter gereageerd op de column. "In debat gaan in de media, juich ik toe. Maar zoals Koelman doet over de rug van #timribberink is laag en afschuwelijk. Dat Metro dit plaatst", aldus De Haas. Ze voegt hier aan toe: "Onbegrijpelijk en onfatsoenlijk dat Metro dit stuk van Koelman plaatst! Over de rug van #TimRibberink."
Het Katholiek Nieuwsblad, waar De Haas hoofdredacteur is, heeft op haar website laten weten niets met de column te maken te hebben. "Katholiek Nieuwsblad distantieert zich volledig van de nepbrief die in zijn smakeloze geheel voor rekening komt van columnist Koelman en voor het blad Metro."
'Koelman doet vrolijk mee'Ook Koelman zelf doet via het sociale netwerk een extra duit in het zakje door tweets over de column te retweeten zoals "Tilburger Luuk Koelman maakt heel wat los met z'n Mariska de Haas column over #Tim" van Eric Steur en "De coltrui is @luukkoelman vergeven. Wat een mooie rake column" van Professor Gasselich.
Ook harde tweets aan het adres van Koelman worden door de columnist geretweet: “Achterlijke mongool, dat je zoiets kunt schrijven! En dan ook nog namens iemand anders, vuile hond @LuukKoelman” merkt Lars Lemmens op.
De omstreden column van Luuk Koelman is hier te lezen.