Al 120 staarten en vlechten voor kankerpatiënten
Toen Van de Wiel zelf borstkanker kreeg, moest haar eigen haar eraf. Dat besloot ze te doneren. Voor haar vanzelfsprekend, maar ze kwam erachter dat dat niet voor iedereen zo was. Daarom begon ze een actie om haar op te halen voor Stichting Haarwensen. Dat het er zoveel zouden worden, had ze nooit kunnen dromen.
Goede pruikDeze stichting maakt belangeloos pruiken van écht haar voor jonge kankerpatiëntjes. Volgens Van de Wiel doet de stichting belangrijk werk: "Een goede pruik kost al snel 600 euro. Dat krijg je niet vergoed. Dan krijg je een synthetische pruik met nephaar. Dat ziet er gewoon niet uit."
Zelf heeft Van de Wiel eigenlijk nooit een pruik gedragen. "Ik vond het drie keer niks. Die pruiken hebben eigenlijk acht maanden over een stoel gehangen."
Lekker belangrijkToen haar eigen haar eraf moest, vond ze dat wel moeilijk. "Ik vond het heel erg. Ik had altijd heel lang haar. Maar achteraf denk ik: 'Waar heb ik me zo druk om gemaakt. Lekker belangrijk.'" Inmiddels heeft Van de Wiel geen pruik meer nodig. Ze is kankervrij verklaard en heeft haar eigen haar gedeeltelijk terug.
Haar donerenWil je zelf haar doneren? Je mag het versturen naar Stichting Stimulans, Lange Kruisweg 112, 5503 RC Veldhoven, onder vermelding van haaractie Marjolein.