Ontdek

Werkverbod voor verpleegkundige uit Teteringen die morfine en slaapmiddelen weghaalde

28 november 2012 om 14:57 • Aangepast 21 september 2025 om 17:50

Een 53-jarige verpleegkundige is uit het beroepsregister geschrapt, omdat ze bij verschillende werkgevers morfine en slaapmiddelen weghaalde. Het regionaal tuchtcollege in Eindhoven bepaalde woensdag dat ze niet meer mag werken als verpleegster.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De zelfstandig verpleegkundige werd vorig jaar betrapt op diefstal bij woonzorgcentrum Zuiderhout in Teteringen, nadat meer dan honderd ampullen medicatie waren verdwenen.
Dronken op het werkVanwege verslavingsproblemen is ze vanaf 2003 al bij verschillende opdrachtgevers weggestuurd. Ze verscheen bijvoorbeeld dronken op haar werk. De Inspectie voor de Gezondheidszorg diende een tuchtklacht tegen haar in. De vrouw zelf zegt dat ze middelen nodig had om haar werk vol te kunnen houden, omdat ze veel uren werkte. Ze zegt dat ze nu niet meer verslaafd is.
Omdat de vrouw erg veel diefstallen pleegde over een langere periode, vindt het tuchtcollege dat de vrouw niet meer als verpleegkundige mag werken. Aangezien de verslavingsbehandelingen nog steeds lopen, achten de tuchtrechters het niet uitgesloten dat de vrouw weer in de fout gaat. Een risicoloze en werkbare situatie is niet meer mogelijk, aldus de uitspraak.
Hoger beroepDe verpleegkundige kan nog in hoger beroep. Of ze dat ook gaat doen is nog niet duidelijk.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.