Schouwburgdirecteur Fons Bruins gaat fusie orkesten leiden

3 december 2012 om 13:03
nl
Oud-schouwburgdirecteur Fons Bruins gaat de fusie van Het Brabants Orkest en het Limburgs Symfonieorkest leiden. Bruins wordt per 1 januari interim-directeur van het 'Orkest van het Zuiden', de organisatie waar de twee symfonieorkesten in opgaan.
Geschreven door

Bruins leidde eerder de verbouwing van het Eindhovense Parktheater. Voor Joop van den Ende was hij de baas bij de vernieuwing van het DeLaMar theater in Amsterdam.
De fusie van de twee symfonieorkesten is afgedwongen door het Rijk. Ze maakt deel uit van de bezuinigingen op kunst en cultuur. Beide orkesten maken onder hun eigen naam nog het lopende seizoen af.
Orkest van het ZuidenVanaf 1 september gaan ze samen verder als Orkest van het Zuiden. Die naam is overigens nog een werknaam, de officiële nieuwe naam moet nog worden gekozen.
DuidelijkheidAls interim-directeur moet Fons Bruins leiding geven aan de samensmelting van de twee orkesten. Daarbij heeft hij ook de eindverantwoordelijkheid voor de personeelsformatie. Het nieuwe orkest wordt groter dan elk van de twee bestaande orkesten maar er zullen arbeidsplaatsen verdwijnen. Bij het personeel van de orkesten bestaat op dit moment grote behoefte aan duidelijkheid.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.