Ontdek
VIDEO

Carnaval zonder confetti in Breda

10 december 2012 om 16:40 • Aangepast 30 september 2025 om 14:13

Er mag niet meer met confetti gestrooid worden tijdens de optocht in Breda. Die oproep doet de Bredase Carnaval Viering (BCV) aan de carnavalsvierders.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Op die manier moeten de schoonmaakkosten voor de gemeente beperkt worden. De oproep van de Bredase carnavalsclub is 'verplicht vrijwillig'. "We zijn ieder jaar afhankelijk van vergunningen en wij willen de gemeente niet op kosten jagen", zegt Frans van den Broek van BCV.
Nog afwachtenDe deelnemers aan de optocht zijn al akkoord met de maatregel. "Het publiek kunnen we niks verbieden, maar we hopen dat ze begrijpen dat het opruimen geld kost dat er eigenlijk niet is", aldus Van den Broek. In de omliggende dorpen was er al eerder deze maatregel genomen. Of het in Breda ook zo goed werkt is nog afwachten aangezien de optocht 100.000 kijkers trekt.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.