Kathrin Goeken lunchte met Willem-Alexander en Máxima: spruitjes en schorseneren
Goeken was samen met een groep andere Nederlanders die dit jaar iets bijzonders gepresteerd hebben, door het prinselijk paar uitgenodigd voor de lunch. "Het was eigenlijk heel losjes en informeel, maar in het begin ook wel heel spannend."
Best een beetje zenuwachtigHockeyster Maartje Paumen van HC Den Bosch (Olympisch kampioen) en Ellen Emonds van basischool De Bonckert in Boxmeer (leraar van het jaar) waren er ook bij. Goeken vertelt na de lunch: "Dat was leuk, dat het niet alleen maar sporters waren."
Vooral in het begin was Goeken best een beetje zenuwachtig. "Al was het niet stijfjes. Eigenlijk heel losjes en informeel." De gasten waren verdeeld over verschillende tafels. Aan elke tafel zat ook iemand van de 'hofhouding'. "Of hoe dat dan ook precies heet", lacht Goeken. "Zij leidden de gesprekken aan de tafels, stelden iederen aan elkaar voor."
Spruitjes en schorsenerenDe gasten op Paleis Noordeinde kregen drie gangen voorgeschoteld. Goeken weet ongeveer nog wel wat ze gegeten heeft. "Vooraf zalmfilet en het hoofdgerecht was eendenborstfilet met een soort van röstirondje, spruitjes en schorseneren. Het nagerecht was een chocoladebrownie met iets gepocheerds. Het was lekker, al houd ik normaal niet zo van spruitjes en schorseneren."
Halverwege de lunch kwam prins Willem-Alexander naast Goeken zitten. "We hadden een gesprek over de prestatie van iemand anders aan de tafel. Iedereen kwam ook wel aan bod." Na de lunch werd er nog een groepsfoto gemaakt. "En daarna was het ook snel de jassen pakken en ging de deur weer achter ons dicht."
