Ontdek

Lening van 50 miljoen voor noodlijdend Laurentius Breda

14 december 2012 om 16:43 • Aangepast 15 oktober 2025 om 21:40

Woningcorportatie Laurentius in Breda krijgt opnieuw een lening van 50 miljoen euro om uit de problemen te komen. Het Waarborgfonds Sociale Woningbouw staat garant voor de lening.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Wel moet de woningbouwvereniging bezuinigingen doorvoeren en stoppen met geplande investeringen in renovatie en nieuwbouw van woningen.
Ook gaat Laurentius zich concentreren op Breda. De corporatie heeft nu onder andere ook 900 huurwoningen in Oirschot.
OnderzoekBij Laurentius vindt strafrechtelijk en forensisch onderzoek plaats omdat directievoorzitter Walter Vermeulen persoonlijk zou hebben verdiend aan vastgoedtransacties voor de corporatie. Laurentius is mogelijk voor miljoenen benadeeld door de fraude.
Laurentius heeft een plan van aanpak opgesteld. Dit werd deze week besproken met het Waarborgfonds Sociale Woningbouw, het Centraal Fonds Volkshuisvesting, Ministerie van Binnenlandse Zaken. In dat overleg is het vertrouwen uitgesproken in het zelfstandig voortbestaan van Laurentius.
Stadionkwartier EindhovenVrijwel het hele overbruggingskrediet van 50 miljoen euro is nodig om de lening van de Bank Nederlandse Gemeenten voor het project Stadionkwartier in Eindhoven op tijd af te lossen, legde een woordvoerder uit. Een acuut betalingsprobleem is afgewend, vertelde hij. De steun bovenop de lening van 10 miljoen euro die Laurentius onlangs nog afsloot.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.