Kamerlid Michel Rog stelt vragen over sluiting Agnus Dei in Valkenswaard
CDA-Kamerlid Michel Rog wil dinsdag aan de staatssecretaris van onderwijs vragen of de kinderen van de school Agnus Dei in Valkenswaard na de kerstvakantie toch ergens anders terechtkunnen. Dat schrijft het Eindhovens Dagblad.
Agnus Dei verzorgt onderwijs voor kwetsbare kinderen van 8 tot 18 jaar die bijvoorbeeld hoogbegaafd of autistisch zijn. De school gaat na de kerstvakantie dicht, omdat de 48-jarige directeur in oktober werd aangehouden op verdenking van ontucht met een leerling.
Computersysteem in beslag genomenDe ruim dertig leerlingen kunnen niet zomaar terecht bij een reguliere school. Daarvoor is eerst een indicatie van de leerlingen nodig. Zonder die indicatie krijgen ze geen extra begeleiding en dus ook geen financiering.
Het aanvragen van de indicatie echter is onmogelijk, schrijft het Eindhovens Dagblad. Het computersysteem met de gegevens van de leerlingen is namelijk in beslag genomen voor onderzoek naar de ontuchtaffaire.
In gesprek over overplaatsingKamerlid Rog wil dat staatssecretaris Sander Dekker (VVD) een ontheffing toekent, waardoor de leerlingen voorlopig geld krijgen voor begeleiding. Daarmee kunnen ze vanaf volgend jaar terecht bij het speciaal onderwijs.
Ouders zouden intussen in gesprek zijn met de Aloysiusstichting in Eindhoven. Zij willen volgens de krant hun kinderen overplaatsen naar de Korenaer aan de Rector Baptistlaan. Eerder lieten ze al weten dat ze een doorstart willen maken met Agnus Dei.