Ontdek
VIDEO

Basketballers EiffelTowers koploper na zege in kraker tegen Leiden

16 december 2012 om 18:44 • Aangepast 15 oktober 2025 om 20:47

De basketballers van EiffelTowers hebben zondag gewonnen in de kraker tegen Leiden. In een rechtstreeks en bloedstollend duel om de koppositie trokken de Bosschenaren in de eigen Maaspoort met 95-93 aan het langste eind.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De kraker in de Eredivisie was buitengewoon spannend ging lang gelijk op. Na het eerste kwart was de stand 19-19 en halverwege het duel - met opvallend veel driepunters - leidde EiffelTowers met 41-39.
Na het derde kwart had Leiden de stand echter weer gelijk getrokken (55-55), waarna EiffelTowers in kwart vier weg leek te lopen na drie benutte 'drietjes' op rij (64-55).
Bloedstollende slotfaseDe bezoekers gaven echter niet op, kwamen met een minuut te gaan opnieuw langszij (71-71) en leken in de allerlaatste seconden te profiteren van balverlies bij EiffelTowers. Leiden versierde twee vrije worpen, benutte die en had de zege ogenschijnlijk in de tas. Matt Bauscher schoot de Bosschenaren in de zoemer echter uit het niets richting overtime.
In de eerste vijf extra minuten was het ditmaal Leiden dat EiffelTowers op de valreep bijhaalde (89-89), maar in de tweede verlenging was de thuisploeg dan eindelijk de baas: 95-93.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.