Ontdek

Geen wiet voor toeristen in Brabant, zegt de rechter

18 december 2012 om 12:04 • Aangepast 24 september 2025 om 11:14

Opnieuw zijn Brabantse coffeeshophouders in het ongelijk gesteld door de rechter. Het gerechtshof in Den Haag vindt namelijk dat het verboden mag blijven om wiet te verkopen aan drugstoeristen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Volgens het hof heeft de staat goede redenen om op deze manier de grootte van coffeeshops te beperken en om drugstoerisme tegen te gaan. De rechtbank in de Hofstad vond dit in april ook al, maar de coffeeshophouders uit Brabant, maar ook uit Limburg en Zeeland gingen in hoger beroep.
DiscriminatieDe coffeeshophouders waren in hoger beroep gegaan omdat zij vinden dat het discriminatie is om onderscheid te maken tussen mensen die wel en die niet in Nederland wonen. Zowel de kortgedingrechter als het hof zijn het daarmee niet eens. Op de vraag of de staat zijn doel ook op een andere manier kan bereiken, heeft het hof geen antwoord gegeven. 
Het zogeheten ingezetenencriterium betekent dat softdrugs alleen verkocht mogen worden aan personen die in Nederland wonen. Brabantse coffeeshops zijn dan ook sinds januari besloten clubs geworden. Per 1 januari 2013 geldt dat ook voor coffeeshops in de andere provincies.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.