Tweede Kamer wil dat groot aantal ritten Fyra probleemloos verloopt
De NS moet tussen Amsterdam en Brussel vaker op tijd rijden. De Tweede Kamer liet dit donderdagnacht weten vanwege de problemen met de nieuwe hogesnelheidstrein Fyra, die Brabant doorkruist.
Sinds de invoering van de Fyra kampt de hogesnelheidstrein met defecten. Vier dagen lang waren er perikelen, die gepaard gingen met uitval van treinen en forse vertragingen. Dit leidde tot kritiek van reizigersverenigingen en de overheid.
De Kamer wil dat de NS 95 procent van de ritten op tijd laat rijden. Dit moet vast komen te liggen in de concessie aan de NS. Ook moeten er sancties komen als hieraan niet wordt voldaan.
Weer directe trein Den Haag-BrusselEr werd donderdagnacht ook gesproken over de directe treinverbinding tussen Den Haag naar Brussel. Daar is veel kritiek op, omdat de verbinding door de Fyra is komen te vervallen.
Een meerderheid van de Tweede Kamer wil nu dat er vanuit Den Haag weer een trein rechtstreeks naar Brussel rijdt. Het kabinet moet met treinvervoerders gaan overleggen hoe deze verbinding in april volgend jaar geregeld kan zijn.
