Vuurwerkverkoop van start: drukte bij de grensstreek
Gillende keukenmeiden, sierpijlen en matten met knallers. Ze zijn sinds vrijdagochtend allemaal weer legaal te koop. Bij de Vlijmense Vuurwerkstunter in Vlijmen stonden vrijdagochtend de eerste vuurwerkliefhebbers al voor de deur te wachten.
“Afgelopen nacht zijn we druk geweest om de winkel te vullen”, zegt eigenaresse Thea van Belkum. “Bij de jeugd is vooral het knalvuurwerk erg populair. De ouderen kiezen meer voor het siervuurwerk. Al zit er ook steeds vaker een matje met knallers tussen”, vertelt ze.
Ongelukken met illegaal vuurwerkVan Belkum is het eens met het instellen van het meldpunt voor vuurwerkoverlast. “Het vuurwerk is zo zwaar dat bij ons regelmatig te ramen trillen als het vuurwerk afgaat. Bovendien is het illegaal en onveilig. Als je ons vuurwerk volgens de voorschriften gebruikt dan is het veilig. De meeste ongelukken gebeuren met het illegale vuurwerk”, vertelt ze.
Drukte over de grensIn Baarle-Hertog is het druk bij de vuurwerkverkooppunten. Nederlanders wippen de grens over omdat het vuurwerk daar veel betaalbaarder is. Een liefhebber uit Tilburg zegt dat hij zich dit jaar heeft ingehouden. "Ik heb 300 euro uitgegeven, dat valt best mee."
De voorverkoop van vuuwerk steeg dit jaar met acht procent. "Er zijn minder bestellingen, maar er wordt per bestelling meer uitgegeven", merkt vuurwerkverkoper Rob van Oosterhout uit Teteringen. "Het gemiddelde bedrag dat aan vuurwerk wordt uitgegeven is 103 euro", zegt Patrick Jansen van Vesta Vuurwerk uit Roosendaal. "Vorig jaar was dat 16 euro minder".
Naar verwachting wordt dit jaar in totaal voor 75 miljoen euro aan vuuwerk verkocht, zo'n vijf miljoen euro meer dan vorig jaar.
