Ontdek

Reacties Brabanders na etappe 6 Dakar Rally: 'Ik landde op de neus'

10 januari 2013 om 23:09 • Aangepast 15 oktober 2025 om 20:20

Etappe zes was een etappe van uitersten. Aan de ene kant was er succes voor Gerard de Rooy en Peter Versluis. Maar er waren ook crashes van Hans Stacey en Erik van Loon. Van Loon moest daardoor zelfs de strijd staken. Hans Stacey finishte wel, maar mag vrijdag niet meer van start. We hebben alle reacties van de Brabantse deelnemers verzameld.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Hans Stacey"Het was een redelijk zware duinenpartij die niet was opgegeven door de organisatie. Twee keer aan moeten zetten om boven te komen, de derde keer nog meer aangezet en toen viel ik in bijna vrije val naar beneden en sloeg ik over de kop."
"Spanbanden eraan gezet en als een gek gaan sleutelen om de auto rijklaar te maken. We hebben ons best gedaan om de verloren tijd in te halen. Tweede stuk hebben wat meer behouden gereden."
"Na de crash is de auto weer gecontroleerd. Kooi is beschadigd, verbogen. Nu mogen we morgen niet starten. Grote tegenvaller, we staan goed in het klassement. Heel jammer. Ik was zeer gemotiveerd om er iets van te maken dit jaar. Het is moeilijk te verkroppen, maar het is zo."
Erik van Loon Teleurstelling bij Erik van Loon, die de strijd moest staken. Van Loon kon na zo'n tachtig kilometer net niet over een duin komen. In een nieuwe poging draaide hij de HRX Ford om en zette aan. "Is de duin keihard boven en gebroken. Ik sprong er zo vanaf en landde op de neus. De auto is vier keer gerold en helemaal kapot. We hebben hem nu rollende en komen naar het bivak", laat Van Loon weten.
Gerard de Rooy"Het was hele heftige proef. Op dezelfde plaats waar Hans Stacey over de kop is gegaan, hadden wij tien minuten daarvoor een bijna-koprol. En we hebben zelf ook nog een keer bijna vast gestaan. Maar de auto heeft het vandaag perfect gedaan. Het gevoel is goed."
Peter Versluis"We hebben een supergoede dag gehad. We kunnen vandaag gewoon heel goed door de duinen komen. Het zag er zelfs naar uit dat we de dagoverwinning gingen halen. Maar de laatste tien minuten hebben me veel tijd gekost. Ik heb heel lang in het stof gereden."
"Op één seconde na ben ik de tweede plek kwijtgeraakt en op 35 seconden Gerard de Rooy. Dat de tijdsverschillen zo klein zijn is onvoorstelbaar. Maar de dag kan voor mij niet stuk.
Frans VerhoevenFrans Verhoeven had even tijd nodig om zijn ritme te vinden in de zesde etappe van de Dakar Rally. De start van de dag was voor iedereen moeilijk. De eerste motoren vertrokken uit het bivak in Arica om 04.30 uur in de ochtend. De 291 kilometer lange verbindingsroute in het ochtendgloren was lang en saai. "Van donker naar licht rijden, is heel lastig", legt Verhoeven uit. "Je zit te vechten tegen de slaap en op het eind weet je niet meer hoe je moet zitten. Ik begon aan de special met een houten kont."
Het eerste deel van de 455 kilometer lange special was door de duinen van de Atacama woestijn. Verhoeven ging er volop tegenaan; een tikje te flink. "Ik kreeg harde armen. Dat heb ik anders nooit. Ik realiseerde me dat ik te geforceerd reed en heb dus een tandje gas teruggenomen. Ik pikte het weer op door achter Jordi Viladoms aan te gaan. Ik vond mijn ritme pas weer toen ik Viladoms had bijgehaald. Ik was net een oude diesel vandaag. Toen ik eenmaal weer in mijn ritme zat, heb ik alles gegeven en een paar plaatsen gewonnen."
Léon Munsters"Ik heb een steady etappe gereden. Gewoon in mijn eigen tempo en me niet van de wijs  laten brengen door andere deelnemers. Vandaag waren er geen directe Nederlandse deelnemers in zijn buurt, wel een Chileen. Met het navigeren was dat misschien nog makkelijker, want hij reed namelijk wel een thuiswedstrijd."
Jan van Gerven"Dit was mijn eerste mindere dag. Net voor een bocht naar links haalde een quad me in en die tikte me aan met zijn achterwiel. Ik heb er een lichte polsblessure aan overgehouden. Ik heb echt heel veel geluk gehad. Maar de trein gaat verder. We gaan door naar Santiago."
Marco van Geel"Van de 350 kilometer hebben we er 250 in het stof gereden. Ik tel af naar de rustdag"
Caspar Schellekens "Ik heb een echte Dakardag gehad. Het was echt heel erg gevaarlijk. Het was pittig, maar dat hoort erbij. We zijn weer binnen."
Marcel Huigevoort"Ik ben blij dat ik binnen ben. Honderd kilometer achter elkaar bergen met stenen. De duinen gingen fantastisch. We zijn veilig naar de finish gereden."
Caspar van Heertum"De duinen waren mooi, maar op de stenen was het hard werken. In het stof was het kijken, kijken en kijken."
Lees ook het verslag van de etappe en de uitslagen van alle Brabantse deelnemers.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.