Ontdek
VIDEO

Willemstad wordt wintersportparadijs

20 januari 2013 om 19:22 • Aangepast 30 september 2025 om 08:00

Op steeds meer plaatsen in Brabant worden ijsbaantjes in gebruik genomen, vooral dit weekend. Ook in vesting Willemstad. Daar is een grasveld onder water gezet bij Bastion Zeeland. Massaal gingen vooral kinderen daar schaatsen, terwijl de ouders mee reden of toekeken vanuit de koek- en zoopie-tent.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Het is voor zeker het derde achtereenvolgende jaar dat er geschaatst wordt binnen de vesting. IJsclub Willemstad zorgt ook nu weer vanuit een tent, voor warmte, muziek en eten en drinken. Iedere dag, als de kinderen uit school komen staan ze er.
Paar nachtjes vorstDe hoop is dat er binnenkort buiten de vesting geschaatst kan worden. De vooruitzichten zijn in ieder geval gunstig met nog meer koude nachten voor de boeg. Rondom de wallen op het water van de gracht is de afgelopen winters ook geschaatst. Nu is dat diepere water nog onbetrouwbaar maar met een paar nachtjes vorst ziet het er goed uit.
De eerste schaatsters hebben al op de ijzers gestaan op natuurplas het Zwanenmeer, tussen de vesting en de Volkeraksluizen. Dat water is populair vanwege het adembenemende uitzicht.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.