Ontdek

Geen schadevergoeding voor Indiase slachtoffers Eindhovens bedrijf Occam

22 januari 2013 om 13:37 • Aangepast 30 september 2025 om 07:42

Vier Indiase hartpatiënten die zeggen dat ze door het Eindhovense bedrijf Occam zijn misbruikt als proefpersoon, krijgen geen schadevergoeding. De heeft de rechtbank in Den Bosch bepaald.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De rechter stelt dat niet vaststaat dat de implantatie van Nederlandse buisjes in hun aderen, zo genoemde stents, in een ziekenhuis in Mumbai deel uitmaakte van een oneigenlijk onderzoek. Bovendien is niet duidelijk welke schade de patiënten zouden hebben geleden.
50.000 euro geëistHet Eindhovense bedrijf Occam kwam in 2006 in opspraak door de zaak. Ongeveer veertig patiënten kregen in een ziekenhuis in Mumbai nieuwe stents van het Eindhovense bedrijf in de aderen geïmplanteerd. Ze wisten niet dat het ging om een test. Vier patiënten stapten naar de Nederlandse rechter en eisten 50.000 euro schadevergoeding.
Occam ging in 2008 dicht.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.