Ontdek
VIDEO

De Binnenschelde wordt schoongeveegd voor de schaatstocht, het ijs is 10 centimeter dik.

24 januari 2013 om 14:32 • Aangepast 15 oktober 2025 om 19:52

De Binnenschelde bij Bergen op Zoom wordt op dit moment met man en macht gereedgemaakt voor de schaatstocht aanstaande zaterdag. Deze Scheldetocht zal naar verwachting meer dan 3500 schaatsers aantrekken.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Het ijs is op  de meeste plaatsen tien centimeter dik, maar er ligt sneeuw op. Met bezemwagentjes en handschuivers wordt nu een baan uitgezet van ongeveer 6,5 kilometer. Volgens de kenners is het ijs uitstekend.
Het zijn de vrijwilligers van de Stichting IJsvermaak uit Bergen op Zoom die dagenlang bezig zijn om het ijs te monitoren en schoon te houden. Intussen wordt er druk gewerkt om de toestroom van de duizenden schaatsers te hanteren. De weersvoorspellingen zijn gunstig. Zaterdagmorgen om tien uur kan er worden gestart.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.