Advertentie
IJszeiler Johan Tolsma uit Ulvenhout: “Fascinerend om met 130 kilometer over het ijs te scheren.”
27 januari 2013 om 17:26 • Aangepast
30 september 2025 om 06:46
IJszeiler Johan Tolsma uit Ulvenhout is zaterdag als tiende geëindigd bij het Nederlands Kampioenschap ijszeilen op het Tjeukemeer in Friesland.
“Het was niet mijn weekend”, vertelt de inwoner van Ulvenhout in het radioprogramma Sportlunch. In 2009 stond Tolsma nog op de hoogste trede van het schavot. “Maar de concurrentie is groot. Er zijn in Nederland ongeveer 500 actieve ijszeilers. Het kampioenschap vond in twee klassen plaats”, vertelt hij.
Hoge snelhedenTolsma beoefent zijn sport sinds 1988. “Toen maakte ik als zeiler voor het eerst kennis met ijszeilen. Ik werd meteen gegrepen door de hoge snelheden die je kunt bereiken als je de wind in de zeilen hebt. Door de schaatsen op het ijs hebben we weinig weerstand. Het is fascinerend om met 130 kilometer per uur over het ijs te gaan.”
Advertentie
Advertentie
