Analyse voormalig TweeSteden-directeur Hans Schaaf: 'In de nacht bevallen net zo veilig als overdag'
Ziekenhuizen hebben de verloskundige zorg in de nachtelijke uren sterk verbeterd. Het is nu net zo veilig om 's nachts in een ziekenhuis te bevallen als overdag. Dat schrijven Loes van der Leeuw-Harmsen en voormalig directeur van het TweeSteden Ziekenhuis Hans Schaaf in het vakblad Medisch Contact.
In 2008 hadden twee andere gynaecologen aan de bel getrokken, omdat de babysterfte in ziekenhuizen doordeweeks buiten kantoortijden 23 procent hoger bleek te liggen dan overdag.
Meer verloskundigenHet hoge percentage zou onder meer te wijten zijn aan een gebrek aan ervaren personeel in de nachtelijke uren. De cijfers kwamen uit de periode 2000-2004.
Gynaecoloog Loes van der Leeuw-Harmsen en medisch bedrijfskundige Hans Schaaf hebben nu de cijfers uit de periode 2004-2008 geanalyseerd en daaruit blijkt dat er geen verschil meer is. Ze denken dat dit onder andere komt doordat ziekenhuizen meer verloskundigen in dienst hebben genomen en ook scherper letten op de veiligheid.
Hans Schaaf was tot 2005 directeur van het TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg.
