Ontdek
VIDEO

Het verhaal van de Madese schipperskinderen en De Ramp

30 januari 2013 om 17:51 • Aangepast 30 september 2025 om 06:14

In tal van plaatsen in Brabant wordt eind deze week de Watersnoodramp van 1953 herdacht. 247 Brabanders kwamen om. Duizenden Brabanders moesten evacueren. Tot voorbij Waalwijk kwam het hoge water.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Zeventien schipperskinderen uit Made verbleven tijdens de ramp in het schippersinternaat Mara-Oord in Hansweert in Zeeland. Ze werden samen met zo'n 60 andere internaatskinderen  door zusters van slaapzaal op de begane grond naar de bovenste etage gebracht.
Ria Broeken en Nelly van Meel waren twee van die kinderen. Ze waren toentertijd negen en acht jaar. De herinneringen aan de ramp zijn vervaagd. Wel weten ze nog dat ze de volgende ochtend, kijkend uit het raam, overal water zagen. Ze werden uiteindelijk voor een paar weken naar een gastgezin in Goes gebracht. Ook al denken ze niet dagelijks aan de ramp, ze beseffen wel dat ze geluk hebbben gehad. "Er zat een engeltje op onze schouder", zegt Ria.
De ramp wordt deze week uitgebreid herdacht in diverse Brabantse plaatsen. Omroep Brabant besteedt er aandacht aan met onder meer een serie op de radio met ooggetuigen uit Heijningen, maar ook uit Nieuw-Vossemeer en Halsteren.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.