Brandweer industrieterrein Moerdijk van start, gevolg van grote brand bij Chemie-Pack

1 februari 2013 om 07:28
nl
De nieuwe brandweerkazerne op industrieterrein Moerdijk opent vrijdag de deuren en is vanaf dat moment dag en nacht bezet. De kazerne is nodig om de aanrijtijden te halen bij de dertien zeer gevaarlijke bedrijven die zijn gevestigd op het industrieterrein.
Geschreven door

De brandweerkazerne is er gekomen naar aanleiding van de grote brand bij Chemie-Pack twee jaar geleden. Na de brand concludeerde de Inspectie Openbare Orde en Veiligheid dat de gemeente de brandweerzorg op het industrieterrein niet goed had geregeld.
Grote brand bij Chemie-Pack De gemeente Moerdijk betaalde de aanschaf en verbouwing van het gebouw (bijna 2,4 miljoen euro). De veiligheidsregio en bedrijven betalen het materieel en personeel.
De verbouwing is nog niet helemaal klaar. Als die is afgerond, volgt nog een officiële opening van de kazerne. De twintig brandweerlieden worden nu gehuisvest in tijdelijke woonunits. Het personeel is gespecialiseerd in de bestrijding van industriële incidenten. Ieder etmaal wordt de tijdelijke kazerne bemand door tenminste zes brandweerlieden.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.