Oud-commissarissen Laurentius dienen klacht in
Vier ex-commissarissen van de Bredase woningcorporatie Laurentius hebben een klacht ingediend bij minister Stef Blok van Wonen en Rijksdienst. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie na berichtgeving hierover in het Financieele Dagblad. Het ministerie neemt de klacht in behandeling en doet onderzoek naar de gang van zaken.
Volgens de commissarissen is het niet de mogelijke fraude van directeur Walter Vermeulen die de woningbouwvereniging in problemen heeft gebracht. Volgens hen is dat voortgekomen uit de beslissingen die daarna zijn genomen, door het ministerie en het tijdelijke nieuwe bestuur van Laurentius.
Overhaaste beslissingenDie beslissingen waren ondoordacht en overhaast. Zo zeggen de briefschrijvers in het Financieele Dagblad dat de corporatie onredelijk is behandeld. Laurentius had volgens hen een zeer sterke financiële positie. "Op de schaalgrootte van Laurentius valt de fraude in het niet", zegt ex-commissaris Elsbeth van Hijlckama.
De vier commissarissen zijn, kort nadat de mogelijke fraude bij de corporatie werd ontdekt, onder druk vertrokken bij Laurentius. Ingrijpen door toenmalig minister Liesbeth Spies maakte het werk voor hen onmogelijk.
Nieuwe bestuur maakte plan kapotOok vinden ze dat de interim-bestuurder van Laurentius slecht heeft gehandeld. Een plan van de commissarissen om Laurentius de goede richting op te krijgen, is door haar 'kapot' gemaakt. Ook zeggen ze daarover: "Logisch dat zakenpartners afhaken als de interim-bestuurder zegt dat de situatie dramatisch is."
De interim-bestuursvoorzitter zelf reageert in het Financieele Dagblad dat het haar verbaast dat de oud-commissarissen nog steeds het gevoel hebben dat de corporatie er niet zo ernstig aan toe was. Ze vindt dat de klagers hun kop in het zand steken, omdat ze denken dat ze niets fout hebben gedaan.
