Ontdek
VIDEO

Vrijwel geen alcoholcontroles tijdens carnaval

10 februari 2013 om 16:31 • Aangepast 16 oktober 2025 om 00:56

Brabantse gemeenten hebben de controle op alcoholgebruik door tieners nog niet op orde. Sinds 1 januari zijn gemeenten verantwoordelijk voor de controle, maar het gros van de gemeenten is er niet klaar voor.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Uit onderzoek van Omroep Brabant blijkt dat van de 39 gemeenten er 37 hun alcoholcontrole nog niet op orde hebben. Van de overige gemeenten is het niet bekend. 's-Hertogenbosch en Haaren hebben speciaal opgeleide controleurs in dienst. Zij gaan met carnaval de straat op en de kroegen in en delen boetes uit, maar in het grootste gedeelte van Brabant zullen er geen controles zijn.
Sinds 1 januari moeten gemeenten erop toezien dat jeugd onder de 16 jaar geen alcohol drinkt. Voorheen deed de Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) dat. Het Nederlands Instituut voor Alcoholbeleid (STAP) maakt zich zorgen. “Gemeenten hebben dit te laat opgepakt.” 
Opleiden van controleursDe meeste gemeenten zijn namelijk nog druk bezig met het maken van plannen en het opleiden van controleurs. “We hebben een jaar de tijd gekregen van de overheid om alles te regelen”, aldus burgemeester Naterop van Aalburg. Hij is de kartrekker in een samenwerkingsverband tussen 26 gemeenten in Midden- en West-Brabant voor een gezamenlijk alcoholbeleid.
Gemeenten verantwoordelijkHet plan is nog niet klaar, maar volgens Naterop kan hij nog een beroep doen op de Voedsel- en Warenautoriteit. “Dat is niet zo. Gemeenten zijn verantwoordelijk”, zegt woordvoerder Roel Vincken van de VWA. “Als gemeenten geen beleid en controleurs hebben, kunnen wij ook niets doen. Onze controles zijn aanvullend, maar zeker niet vervangend.” Hij laat desgevraagd weten dat er geen enkele controle is gepland van de VWA in Brabant tijdens carnaval.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.