Veel schietincidenten met politie in Brabant
Politie-agenten in Brabant hebben in 2012 in vijf gevallen geschoten op verdachten. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Daarbij vielen nooit dodelijke slachtoffers, maar in onze provincie waren wel beduidend meer van dergelijke schietincidenten dan in de meeste andere provincies. Alleen in Zuid-Holland haalden agenten vaker de trekker over.
Twee keer gebeurde dat vorig jaar in Breda. Een keer op 6 mei om een wegpiraat in het centrum onschadelijk te maken en één keer 27 augustus. Bij dat laatste geval, waarbij een 24-jarige overvaller werd neergeschoten, zou de betrokken agent geschoten hebben, terwijl de verdachte zijn handen al in de lucht hield.
Breda is daarmee de enige niet-Randstad-stad met meer dan één schietincident met de politie. De andere drie Brabantse schietincidenten waren in Nuland (maart), in Heeswijk-Dinther (april) en in augustus in Raamsdonk.
'Geen vervolgingen'Geen enkele agent is tot nog toe strafrechtelijk vervolgd voor een van de incidenten. Opvallend is dat juist dit weekend de politie hardop erkende dat de schietende agent in Heeswijk-Dinther 'onrechtmatig' schoot.
Hoofdofficier van justitie Bart Nieuwenhuizen, zegt tegen de NOS dat er vaker incidenten zijn waarbij een agent de afweging "hij-of-ik" moet maken.
