Ontdek

Minister Schultz verwerpt Brabantse kritiek op bezuiniging A67

13 februari 2013 om 15:21 • Aangepast 30 september 2025 om 04:01

Minister Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu ontkent dat ze met de botte bijl heeft gehakt. De bewindsvrouw zegt dat ze duidelijke keuzes heeft gemaakt bij haar bezuinigingen op verkeersprojecten, zoals de A67.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Dinsdag werd bekend dat Schultz geen geld wil uittrekken voor de verbreding van de snelweg A67 tussen knooppunt Leenderheide en Geldrop. Provinciebestuurder Ruud van Heugten zei bij Omroep Brabant dat de minister het belang van deze maatregelen onderschat.
'Groot rendement'Schultz verdedigt zich door te stellen dat projecten die een groot economisch rendement hebben, voorrang krijgen. Ook wordt niet bezuinigd op onderhoud en beheer van het spoor en de wegen.    
Door de manier waarop is geschrapt en wordt vertraagd, komt er volgens de minister ruimte vrij om in de toekomst nog te kunnen investeren. Mocht in de komende jaren blijken dat er noodzaak is om toch iets aan een weg te doen, dan is daar op termijn 1,9 miljard euro voor beschikbaar. Verder gaat er 200 miljoen naar het verbeteren van spoorwegovergangen. Evenredige verdelingDe minister zei eerder dat ze ernaar streeft de bezuinigingen evenredig te verdelen over de weg, het spoor en vaarwegen.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.