VIDEO

Lennisheuvel voert actie tegen bouw elektriciteitsstation

14 februari 2013 om 12:34 • Aangepast 30 september 2025 om 03:50
Lennisheuvel voert donderdag actie tegen de bouw van een electriciteitsstation op de grens met buurman Boxtel. Het zo genoemde 150KV-station zou naast het datacentre van de Rabobank komen te staan en levert stroom aan zowel dit datacentre als onder meer de gemeente Boxtel.
Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De inwoners van Lennisheuvel hebben de actiegroep opgericht 'zeg nee tegen 150 kv' en gaan bezwaar aantekenen tegen de bouwvergunning. Die is aangevraagd door de energiemaatschappijen Enexis en Tennet.
Zorgen om straling en geluidDe dorpsbewoners maken zich zorgen om de effecten van de straling en het geluid dat dit station produceert. Actievoerder Marieke van den Heuvel: "Net naast de beoogde plek is een speelparkje aangelegd voor de kinderen van het dorp. Dat is toch vreemd? En we zijn bovendien bang dat het station zo'n lelijk gebouw wordt dat het Lennisheuvel minder aantrekkelijk maakt om in te wonen."
Kinderen in het dorp hebben speciale Valentijnskaarten gemaakt voor verantwoordelijk wethouder Van der Zanden van Boxtel. Met de tekst 'Hebt u hart voor mij?' hopen ze op zijn steun. "Ik kan niet beloven dat het station er niet komt", laat de wethouder weten bij het ontvangst op het gemeentehuis. "De provincie verbiedt dergelijke voorzieningen in het buitengebied. Ik moet me aan de wet houden en die bepaalt dat het in een stedelijke omgeving thuishoort en dus dichter bij de mensen."
De gemeente Boxtel laat de GGD en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu RIVM een onderzoek doen naar de effecten van het station op de omgeving.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.