Bijna niemand brengt 'paardenvleeslasagne' terug

15 februari 2013 om 14:12
nl
Slechts een enkeling heeft lasagne waarin mogelijk paardenvlees is verwerkt, teruggebracht naar de supermarkt. Dat meldt Albert Heijn. Het gaat om de lasagne bolognese van het merk Euro Shopper. Op het etiket van de lasagne staat dat er enkel rundvlees in zit.
Geschreven door

Afgelopen week kwam in het nieuws dat in Roemenië gekocht paardenvlees, doorverkocht is als rundvlees. Dat zou bewust zijn gedaan, omdat rundvlees meer oplevert dan paardenvlees.
NVWA doet onderzoekHet vlees heeft ook opgeslagen gelegen in Breda en zou zijn gekocht in Roemenië door het bedrijf Draap van Bredanaar Jan Fasen. De Engelse pers vermoedde dat Draap een schakel is in de fraudezaak. Het bedrijf ontkent. Volgens een onderzoek in opdracht van de Franse regering ligt de fout bij een bedrijf in Frankrijk.
Of er nog meer Europese bedrijven bij het schandaal zijn betrokken, is onduidelijk. Dat moet uit onderzoek blijken. In Nederland loopt er ook een onderzoek dat wordt uitgevoerd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Die zou honderd bedrijven hebben bezocht.
Volgende week wordt er meer bekend over het onderzoek van de NVWA.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.