NAC Breda boekt een knappe overwinning op AZ in Alkmaar: 0-1
De Bredanaars stijgen naar een 11e plaats in de stand. AZ zakte door de verrassende nederlaag naar plek 13.
Gudelj scoort Het enige doelpunt van de wedstrijd werd al na 6 minuten gemaakt door Nemanja Gudelj. Hij scoorde met een prachtig schot in de verre hoek. "Ik neem de bal goed aan", zegt Nemanja Gudelj over zijn goal, "En ik denk: ik schiet hem maar". De vroege goal kwam NAC goed uit. Het paste uitstekend in de uitgestippelde tactiek. De ploeg kon na de treffer achterover hangen en proberen te counteren. "Dat was inderdaad de bedoeling", zegt trainer Nebosja Gudelj, tevens de vader van doelpuntenmaker Nemanja. "Inzakken, druk zetten, inzakken. Zorgen voor een omschakelmoment waardoor je kan scoren".
De overwinning van NAC in Alkmaar was terecht. De thuisploeg bakte er weinig van, maar NAC gaf -vooral de eerste helft- weinig weg. Volgens Nemanja Gudelj is de overwinning ook geen toevalstreffer. "Ik denk van niet. Ik hoorde net dat NAC de best presterende ploeg in 2013 is. Dus ik denk niet dat het zomaar geluk was".
NAC klimt door de overwinning naar een 11e plaats op de ranglijst. Omdat veel ploegen dicht op elkaar staan is er voor NAC dit seizoen nog van alles mogelijk. Was de ploeg eerst degradatiekandidaat, nu kan NAC zelfs omhoog kijken. "Ik denk dat ze volgende week bij NAC gaan zingen dat we Europa in gaan", grapt Nemanja Gudelj. En dan serieus: "Ik denk niet dat dit onmogelijk is."