Burgemeester Mak van Deurne verwerpt kritiek voorganger Daandels in MOB-zaak
Burgemeester Hilko Mak van de gemeente Deurne vindt dat zijn voorganger Gerard Daandels voldoende ruimte heeft gehad om zijn zegje te doen in de MOB-zaak. Hak schrijft dit aan Daandels. In de brief staat ook een excuus van de huidige burgemeester van Deurne aan het adres van Daandels.
Mak verontschuldigt zich voor het feit dat Daandels de officiële onderzoeksstukken pas vorige week heeft gekregen. Daandels is in opspraak gekomen, omdat hij gesjoemeld zou hebben bij de verkoop van het voormalig mobilisatiecomplex in Deurne aan een bedrijf. Een onderzoeksrapport naar deze deal lekte vorige maand uit naar het Eindhovens Dagblad.
KritiekIn het rapport werd ook veel kritiek geuit op de bestuurscultuur in Deurne. De gemeenteraad zette dinsdagavond het debat voort over de MOB-zaak. Michiel Dankers, fractievoorzitter van DOE!, één van de twee grootste partijen in de gemeenteraad van Deurne, verwachtte vooraf overigens geen spannende discussie. Hij is ook de voorzitter van de gemeentelijke rekeningcommissie, die Daandels vorige week schriftelijk heeft gevraagd in te gaan op een aantal vragen.
Dankers is net als Mak van mening dat de voormalige burgemeester van Deurne genoeg kansen heeft gehad om te reageren op het onderzoeksrapport. Daandels vindt juist dat afspraken zijn geschonden en wil dat zijn naam wordt gezuiverd.
OnzorgvuldigNa de bekendmaking van het rapport kreeg Daandels in het Eindhovens Dagblad en van plaatselijke politici veel kritiek over zijn manier van optreden. Daandels is van mening dat tijdens het onderzoek onzorgvuldig met hem is omgegaan. Zo zouden afspraken over de tijd die hem was gegund voor een gesprek met medewerkers van het onderzoeksbureau Hordijk& Hordijk in Culemborg niet zijn nagekomen. Hij heeft Mak hierover opheldering gevraagd.
Daandels vindt dat zijn opvolger het volledige dossier openbaar moet maken. “Alleen op die wijze kan eenieder, waaronder de media, zich een beeld vormen van de vraag of Hordijk& Hordijk een goed, volledig en zorgvuldig onderzoek heeft verricht. Op basis van het rapport alleen kan die conclusie niet getrokken worden”, schrijft Daandels aan Mak. Hij wil graag meewerken aan een ‘goed, volledig en zorgvuldig’ onderzoek.
Aangifte (voorlopig) van de baanOverigens ziet Mak af van zijn voornemen om aangifte te doen tegen het handelen van Daandels of andere sleutelfiguren. Hij schrijft de gemeenteraad dat ‘hiervoor nu geen aanleiding is’. Wel wordt er aangifte gedaan vanwege het lekken van het rapport aan het Eindhovens Dagblad.
Mak kreeg de vorige week ook vragen over zijn eigen functioneren. Mak: “De beoordeling van het functioneren van een burgemeester is voorbehouden aan de raad. Het is zodoende voor ons als college niet mogelijk deze vraag te beantwoorden”.
