Ontdek

Plannen voor blijvende herinnering aan afgebrand raadhuis in Waalre

7 maart 2013 om 12:54 • Aangepast 29 september 2025 om 11:46

In Waalre circuleren diverse plannen voor een monument voor het uitgebrande raadhuis. Het gebouw werd vorig jaar juli bij een aanslag zwaar beschadigd. Burgemeester en Wethouders maakten onlangs bekend dat ze de restanten van het gemeentehuis willen slopen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Eén van de inwoners van Waalre die het karakteristieke pand willen laten voortleven, is Frits Steenberghe. Hij zit voor de VVD in de gemeenteraad en wil het gemeentehuis symbolisch uit de vijver achter het pand laten oprijzen.
Idee voor silhouetEen ander idee is een soort silhouet van het oude gemeentehuis. Bij voorkeur zouden er in het monument materialen uit het gemeentehuis gebruikt kunnen worden. Frits Steenberghe verwacht dat er geld van inwoners van Waalre nodig is om het monument neer te zetten.
De gemeente moet voor 18 juli een besluit nemen over sloop in verband met de verzekering. Omdat de voorbereidingsprocedure van de omgevingsvergunning de nodige tijd in beslag neemt (ongeveer drie maanden) is de procedure hiervoor recent in gang gezet.
Vergunning voor sloopHet feit dat een omgevingsvergunning voor sloop is aangevraagd, wil niet zeggen dat de omgevingsvergunning ook daadwerkelijk uitgevoerd wordt, zo meldt de gemeente. Het college zal in overleg met de raad nog een definitief besluit nemen.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.