Ontdek
VIDEO

Ladingdiefstal neemt af door hoogbeveiligde parkeerplaatsen, dieven zoeken nieuwe methodes

11 maart 2013 om 19:49 • Aangepast 29 september 2025 om 22:01

Hoogbeveiligde parkeerterreinen zoals bij Truckstop Novib in Asten hebben ervoor gezorgd dat het aantal ladingdiefstallen bij vrachtwagens spectaculair gedaald is.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Volgens cijfers van Transport en Logistiek Nederland (TLN) was het aantal vrachtwagens dat werd leeggeroofd in het eerste deel van 2011 nog 377. In dezelfde periode vorig jaar was dat gedaald met maar liefst 41 procent naar 176. De cijfers over de tweede helft van 2012 zijn nog niet bekend, maar volgens TLN zet de daling zich verder door.
rijdende berovingDe beter beveiligde parkeerterreinen zorgen er wel voor dat het probleem zich verplaatst naar minder goed beveiligde parkeerplaatsen. En het dievengilde gaat op zoek gaat naar andere methoden. Zoals het beroven van een rijdende vrachtwagen.
Vrachtwagenchauffeurs kunnen daar weinig aan doen. Een achteruitkijkcamera kan ervoor zorgen dat ze ladingdieven zien aankomen. Door plotseling remmen en slingeren kunnen ze dan proberen de dieven af te schudden.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.